Мухаммаджон Бахриев

Найдите ошибки в английском тексте:

Angela took part in the TV show. She reached the final. The host announced to her that she has a chance to win one million pounds. From the ceiling of the studio down board on which was painted three doors. Behind one of them was one million pounds. Angela had to choose the right door. Angela chose a door in the middle. Leading said he would remove one door, to see whether the correct choice made Angela. He removed the left door. Behind her, there was nothing. Leading offered the girl to choose the middle or the right door. Angela said she chooses the right. The host asked whether it was true, she had chosen. Angela confirms. Then Bob took away the right door.

Должен получиться такой текст:

Анжела приняла участие в телешоу. Она вышла в финал. Ведущий объявил ей, что у нее есть шанс выиграть один миллион фунтов. С потолка студии спустилась доска, на которой были нарисованы три двери. За одной из них был один миллион фунтов. Анжела должна была правильно выбрать дверь. Анжела выбрала дверь посередине. Ведущий сказал, что уберет одну дверь, чтобы убедиться, правильный ли выбор сделала Анджела. Он убрал левую дверь. Позади нее не было ничего. Ведущий предложил девушке выбрать среднюю или правую дверь. Анжела выбрала правую. Хозяин спросил, уверена ли девушка в своем выборе. Анжела подтвердила. Тогда Боб убрал правую дверь.

Irina Shevchenko

From the ceiling of the studio down board on which was painted three doors. - переделайте
Behind her, there was nothing. - Дверь - неодушевлённый предмет.
The host asked whether it was true, she had chosen. - переделать
телеведущий - TV presenter