Ирина Якунина

Как правильно переводиться? Как понять?

It was addressed to his wife Courtney Love and his daughter Frances Bean Cobain . Two days after Kurt's body was discovered people gathered in Seattle, they began setting fires, chanting profanities, and fighting with police officers. They also listened to a tape of Courtney reading sections of the suicide note left by Kurt.

Не могу понять: Two days after Kurt's body was discovered people gathered in Seattle, they began setting fires, chanting profanities, and fighting with police officers.

перевод гугл: Через два дня после тело Курта был обнаружен человек собрались в Сиэтле, они начали поджигать, скандируя ругательства, и борьба с полицейскими.

Но вики, нет этого, что кто-то выкрикивал ругательства, боролся с полицейскими. Там просто, что они слушали предсмертную записку записанную для жены и дочери.

*О Курте Кобейне*

Юлия Симбиркина

переводитЬся куда?

Павел Мальков

Походу неправильно подключил всё

Неля Щабельская

Видимо собрались демонстранты и стали скандировать лозунги