Юра Григорьев

оцените письмо по английскому

Dear Kate,
Hi. How are you? I think you are well. I've not written so long because I've been busy moving house.
I love my new house and neighbourhood. The neighbours are fantastic. I see them very seldom -it's great! They are very old people and they are very quite. My old neighbours were very noisy. They played loud music every night and I couldn't sleep - it's horrible.
I'm so glad I moved. I really love my new neighbourhood. How are things with you? Write back soon and tell me all your news. If you want you can come for a visit some time.
Love,
Ann

Анна Пастушкова

Много ошибок.
Дай почитать письмо своей "англичанке", чтобы она их тебе исправила.

Valera Storogenko

...I`ve been busy with moving to a new house
...it WAS horrible

...so glad I`ve moved to this house!

Писать с красной строки: How are things....If you want you can visit me

Да
Дарья

well -- хорошо, good - хороший