Виктория

Помогите, знатоки английского)))

Нужен диалог между школьниками об стиле одежды ( ну типа какую одежду люблю я, какую одежду любишь ты... помогите)

T A

- Hi, how are you?
- I'm fine, thanks! And you?
- I'm fine. Thank you, too!
- What shall we do today?
- I want to go shopping and buy some clothes. Are you willing to go with me?
- Sure! That's really nice idea! By the way, what clothes do you like?
- Oh, there are a lot of clothes which I like! You see, I'm (принадлежность субкультуре) , so I like (свойственная этой субкультуре одежда) .
- Ah, no wonder, no wonder.
- What clothes do you like then?
- I'm an ordinary person, so it doesn't matter for me what to wear.
- I love you for this!
- Thank you!
- Come on! The time is going! The shop is going to be closed! We can be late! Hurry!
- Yes, we were talking for so long! I'm coming!

Furkat

Hi! And what do you like clothes?
Hi! I like skirts, jeans, dresses and shoes.
And what do you like clothes?
I like shoes, jeans, t-shirts and dresses
Clear right up to the meeting!
Bye!