Сергей

Помогите просклонять английские неправильные глаголы по местоимениям в Past

eat ate eaten
fall fell fallen
feed fed fed
fly flew flawn
get got got
give gave given
go went gone
grow grew grown
have had had
hear heard heard

Юл
Юлия

Past Simple:
I, you, he, she, it, we, they + II форма глагола (ate, fell, fed, flew, got, gave, went, grew, had, heard). Ставите после любого местоимения любой глагол из скобок - не ошибетесь.

Past Continuous:
I was, you were, he was, she was, it was, we were, they were + I форма глагола с окончанием ing (eating, falling, feeding, flying, getting, giving, growing, having, hearing). После местоимения со вспомогательным глаголом - любой глагол из скобок. Например: I was eating.

Past Perfect:
I had, you had, he had, she had, it had, we had, they had + III форма глагола (eaten, fallen, fed, flawn, got, given, gone, grown, had, heard). Алгоритм тот же: после местоимения со вспомогательным глаголом - глагольная форма из скобок. Например: I had eaten.