Надежда Соловьёва

помогите написать письмо по англ. языку

простое личное письмо! меня зовут юра отправляю его например бывшей однокласснице надежде помогите пожалуйста!

Ion Zavtoni

Юра, сложно представить, что ты ей хочешь написать.
Dear_________
What’s up? We’re having a good summer so far in my humble opinion – even though it’s lonely without you. What about you? How is camp? Are you having fun meeting new kids? What’s your favorite activity?

By the way, I don’t know about you, but I don’t care if I ever have turnips again because they are gross! Just kidding – as if I’d ever ever eat turnips!

Just to let you know, I going on a trip to NYC next week to see what it’s like to be in a small city. Oh my god I am so funny. No matter, that was lame. Whatever… Anywho, we’ve got to go, so I’ll say bye bye. But I still love you.

See you, er see you later