Вячеслав Морозов

економіка це наука про

На
Настя

Найзагальнішим є таке визначення: економіка — це наука про господарювання.

Ще визначення -
Економіка – це наука, яка досліджує проблему такого використання обмежених ресурсів, при якому досягається максимальне задоволення безмежних потреб суспільства.
Економіка вивчає шляхи кращого використання того, що ми маємо.
Оскільки наші потреби практично безмежні, а наші ресурси обмежені, ми не в змозі задовольнити всі матеріальні потреби суспільства.
Єдине, що нам залишається, це добиватися максимального задоволення цих потреб.
Економіка – це наука про ефективність використання обмежених ресурсів.

Ще варіанти -
У 1948 р. вийшов у світ підручник американського економіста П. -Б. Самуельсона "Економікс", за який йому було присуджено Нобелівську премію.
Він запропонував узагальнене визначення предмета економікс, з яким погоджуються багато економістів: "Це наука, що вивчає, як люди і суспільство здійснюють кінцевий вибір рідкісних ресурсів, як виробляти різні товари і розподіляти їх для споживання"

Серед майже 30 визначень предмета економікс поширене трактування, яке акцентує на поведінці людини, групи людей у різних сферах суспільного відтворення за обмежених ресурсів з метою максимізації прибутків або задоволення потреб людей. Найдосконалішим вважають визначення англійського економіста Л. Роббінса: "Економіка — це наука, яка вивчає поведінку людини з точки зору відносин між її цілями і обмеженими ресурсами, що допускають альтернативне використання. "