Ев
Евгений

Люди, помогите пожалуйста! Проверьте сочинение по английскому! Очень прошу!

There is nobody in the world as mad on sport than my sister. She wakes up talking about it, and plays it all second she can of the day. I think she dreams about it at night. Her bedroom walls is covered in posters of famous sportspeoples. All her friends are just same. I'm total different. I can take it or leave it. I watch a game of football occasionally, but only if there isn't the good film on.

Владимир Воробьев

Да не нормально это.. .Восемь предложений, в каждом по нескольку ошибок, а местами вообще непонятно, о чем. Выкладывали бы русский текст, все равно ведь сразу по-английски не пишете.

There is nobody in the world as CRAZY ABOUT sportS than my sister. She wakes up talking about it, and plays it all second she can of the day(а это о чем вообще?) . I think she dreams about it at night. Her bedroom walls ARE covered WITH posters of famous sportspeople. All her friends are THE same (just like her). I'm totalLY different.( ? )I watch a game of football occasionally, but only if there isn't A good film on.
Mad - это значит, что она на его сердится.

Сергей Кабачков

Как вам такой вариант:
There is nobody in the world who would be as hooked on sport as my sister is. She wakes up talking about it, and she plays it every second all day long. The walls of her bedroom are covered with posters depicting famous sportsmen. All her friends are just the same. I'm totally different. I can take it or leave it. I watch football matches occasionally, only if there isn't a good film on.

Алексей Панфилов

Для школы в общем нормально, я бы только аот что подправил:

every second..
just the same
totally different