Серёга Терехов

Очень нужно. Помогите перевести на английский

1. Не обращайте внимание на его слова. Он не хотел вас обидеть.
2. Ему предстоит уехать в Париж на днях.
3. Больше вопросов нет.
4. Ты выломал окно? - Конечно, я сделал это вчера.
5. Вы случайно не знаете, кого ожидает Миша? Жаль, что вы этого не знаете.

Оксана Долгова

1. Do not pay attention to his words. He didn't want to offend you.
2. He will go to Paris the other day.
3. There are no more questions.
4. You broke the window?" Of course, I did it yesterday.
5. You don't know who looks forward to Misha? It is a pity, that you do not know.

Gregory Santoni

1. Do not pay attention to his words. He did not want to offend you.
2. He is to go to Paris the other day.
3. No further questions.
4. You broke the window - Of course, I did it yesterday.
5. Do you happen to know who expects Misha? Sorry you do not know.