Дмитрий Майданов

Умаляяяяяяяяююююю вас Вопрос про английский язык

Можете ли вы написать маленькую историю про войну по английски 3 или 4 строки очень маленькую пожалуйста очень надо пожалуйста помогите мне пожалуйста

Бактыгуль Абдылдаева

я б загуглил переводчиком и все

Светлана Агапова

At 1941 Second World War began/ It was terrible time for all people who lived in USSR. But our grandpa and grandma protect our future lives/ And we must protect them now/ 9 of may was the best day in history of our country.