Юрий Слободской

собираю пк для тракта для наушников. нужен процессор на lga 1155,двухядерный, что бы работал на одном радеаторе.

звукова карта

http://www.ebay.com/itm/Onkyo-Wavio-SE-300PCIE-High-End-7-1ch-Digital-Audio-PCI-Express-Sound-Card-/221114232382?pt=US_Sound_Cards_Internal_&hash=item337b6f6e3e

PC Environment
PC/AT compatible with 1 PCI Express empty slot and other empty slots
Interface: PCI Express x 1
OS : Windows 7 (32 and 64bit)/Vista (32bit)※ SP or later (Japanese edition)
CPU: Intel 2.2 GHz or above, Digital Core 2 Duo or equal AMD processor
Memory: 1 GB or more
Hard Disk : Free space more than 600 MB
CD/DVD drive: Installation software is necessary
※ A system of dual CPU or the server work station specification are not applied.

короче нужен проц что бы её вывозил и что бы на него поставить рпдиатор без вентиляторов и он стабильно работал.