Агата Кузнецова

Помогите перевести на Англ. язик

Наша фірма встановила ціни на свою продукцію, врахуючи ціни, встановлені іншими компаніями.
Предноворічне зниження цін було дуже значним.
Ціна може включати в себе вартість товару.

Дмитрий

Our company has set prices for their products, vrahuyuchy prices charged by other companies.
Prednovorichne price decrease was very significant.
Price may include the cost of the goods.

Ка
Катюшка

Our company has set prices for their products, vrahuyuchy prices charged by other companies.
Prednovorichne price decrease was very significant.
Price may include the cost of the goods.

Кристина

Our company has set prices for their products, including prices charged by other companies.

New Year price drop was significant.

Price may include the cost of the goods.

не врахуючи а враховуючи
не предноворічне а передноворічне