Виктория Опря

проверьте, пожалуйста, небольшой английский тест на наличие ошибок

В этом упражнении нужно было поставить глаголы в правильную форму настоящего времени... подскажите, пожалуйста, есть ли у меня ошибки и если да, то где?

Dear Sal,
You'll never guess where I am writing from. I am sitting on a bench on the shore of Lake Windermere! The air smells wonderful - so clean and fresh. I have been staying here for nearly a week now and I expect I'll stay for one more, as I have begun to fall in love with the place. Every morning I get up at 7 o'clock and go for a swim in the lake before breakfast. The owner of the hotel has just told me that I can borrow his boat for the afternoon. This holiday is becoming better and better as the days go by.
Well, I think I have written enough. I have been sitting here for half an hour and now it's time for my boat trip.

See you, Mary

Сеня Цвентарный

Task 2. Put the verbs in brackets into the correct present forms.

Dear Sal,
You 'II never guess where I 1) am writing (write) from. I 2) (sit) on a bench on the shore of Lake Windermere! The air 3) (smell) wonderful - so clean and fresh. I 4) (stay) here for nearly a week now and I 5) (expect) I'll stay for one more, as I 6) (begin) to fall in love with the place. Every morning I 7) (get up) at 7 o'clock and 😎 (go) for a swim in the lake before breakfast. The owner of the hotel 9) (just/tell) me that I can borrow his boat for the afternoon. This holiday 10) (become) better and better as the days go by. Well, I think I 11) (write) enough. I 12) (sit) here for half an hour and now it's time for my boat trip.
See you,
Mar