Ильдар Зиннятуллов

Ув. незнакомцы, проверьте пожалуйста текст на англ. языке на грамматику. Очень нужно. Всем ОГРОМНОЕ спасибо текст внутр

My name is Andrew. I'm 15 years old. My family is quite small, for cooking which meets my mum, but it sometimes happens that prepares father. Both of my parents are good cooks, so we prefer, there is homemade food. My parents prepare all the food is excellent, but one of all the dishes, my favorite is the Borsch. In this story I want to tell you about his cooking.
Ukrainian borscht is not so simple to prepare. First you need to go to the market and buy all the ingredients. After the first stage ready to start preparing yourself. To do this, we will slice the beetroot into strips, add salt and fry with some broth. Slices carrots, onions, parsley, julienne and set aside. In the boiling broth add the shredded cabbage and boil 10 minutes, now add stewed beetroot and vegetables cooked in advance and boil until tender. 5 minutes before end of cooking, add the paprika, salt and spices.
Feeding is fill with grated garlic and sour cream. And the Ukrainian borscht necessarily apply donuts.
That's it!
Отпишитесь если найдете ошибки!

Гена Пролит

такое чувство, что переводчиком гугл переводили.