Александр Тумайкин

переведите, пожалуйста, на английский ((( согласуя времена

Если бы мужчины проявляли инициативу, то они заработали бы столько же денег, а может и больше. Женщины зарабатывают больше, потому что они трудолюбивые и это более умные.

Натали

If men were willing to show initiative, they would have earned just as much money or even more. Women earn more because they are smarter and hardworking.

PS Who actually come up with this feminist bullshit?

Филиппов Вадим

If the men were initiative, they would earn as much as
the women or even more. The women earn more money
because they are clever and like working.

Мээрим

Переведи в переводчике Google

Артем Пупынин

If men have the initiative, that they earned the same amount of money, and maybe more. Women earn more because they are more hard-working and intelligent.