Андрей Иванов

Привет всем, помогите тупому выяснить одну вещь в планшетье... Пасибо...

http://www.aliexpress.com/item/New-arrive-7-inch-Cheap-GSM-Phone-Call-Tablet-Allwinner-A10-Android-4-0-Dual-Camera/609238893.html
я желаю купить планшет но не уверен что он подключится к инету с помощью сим карты (2g gsm)? есть ли у этого планшета такая вазможность без каких либо модемов?

New arrive! 7 inch Cheap GSM Phone Call Tablet Allwinner A10 Android 4.0 Dual Camera

2G Phone CallBuild-in 2G GSM 850/900/1800/1900MHz

General
Operation SystemAndroid 4.0 ICS
CPUAllwinner A10 1.2GHz+Mali400 GPU
RAMDDR3 512MB
Nand Flash4GB
Screen 7 inch Capacitive Multi-Touch Screen, Resolution:800x480Pixels.
WirelessWiFi 802.11b/g/n.
Webcam0.3MP Front Webcam/ Rear 0.3MP Camera
G-sensor4 Way G-sensor
2G Phone CallBuild-in 2G GSM 850/900/1800/1900MHz
Bluetooth Build-in Bluetooth 2.1
GPSNo.
Graphics TypeIntegrated Graphics, Supports 1080P video (1920*1080)
Input/Output Connectors
Ports 1 x Mini USB OTG (for connecting PC)
1 x HDMI Out
1 x TF Card slot
1 x SIM Slot
1 x DC Jack
1 x Earphone Jack
KeysPower on/Off; Return; Menu.
Power
Battery4000mAH 7.4V Rechargeable Li-ion Battery
Working Time4-5hours with Wi-Fi on. 6-7 hours with Wi-Fi off.
Power Device AC Adapter Input 100/240V
x1
Dimensions193x120x12mm
Net Weight340g
ColorRear White
Software Performance
Android MarketSupport Android Market Place
Flash PlayerSupport Adobe Flash 11
OfficeSupport MS Office Word, PPT, Excel
GamingBuilt-in 3D Accelerator. Support 3D gaming
EmailGmail, POP3/SMTP/IMAP4. Emailing is easier than ever before when there is network connection
Multi-Media
VideoAVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV (1080p) etc. Please note that some video formats may require additional downloaded software from the Android Market
AudioMP3, WMA, OGG, AAC, WAV etc.
PictureJPEG, PNG, BMP, GIF
E-BookPDF, TXT etc.
What's in the box1 x Tablet PC
1 x USB Cable (connects to PC)
1 x User Manual (English)
1 x Standard Charger
1 x Charger adapter as gift ( European Charger Standard,UK Standard, AU Standard )New arrive! 7 inch Cheap GSM Phone Call Tablet Allwinner A10 Android 4.0 Dual Camera

Анрей Бармотин

Без проблем: 2 и 12 строки.