Extra Player

проверьте? тут неправильно всё?

1. She is working for this company since last year. 2. I am listening to music for half an hour already. 3. How long you are smoking? 4. Victor was studying for 3 hours before he went to the park. 5. Jill and John have been redecorating their house since last week.6. I shall be sitting for the exam for quite a time until I pass it successfully. 7. What are they doing here? They are shouting for an hour. 8. How long will he be writing his composition already? 9. They will be walking for 2 days before they reach the monastery. 10. What are you reading since morning

Надежда Дворенкова

1. She HAS BEEN working for this company since last year. 2. I HAVE BEEN listening to music for half an hour already. 3. How long HAVE you BEEN smoking? 4. Victor HAD studIED for 3 hours before he went to the park. 5. Jill and John have been redecorating their house since last week.6. I shall be sitting for the exam for quite a time until I pass it successfully. 7. What are they doing here? They HAVE BEEN shouting for an hour. 8. How long HAS he beEN writing his composition already? 9. They will HAVE been walking for 2 days before they reach the monastery. 10. What HAVE you BEEN reading since morning

Алексей Куликов

1. Она работает на эту компанию с прошлого года. 2. Я уже слушаю музыку в течение получаса. 3. Сколько времени курите? 4. Виктор учился в течение 3 часов прежде, чем он перешел к парку. 5. Джилл и Джон ремонтировали их дом с прошлой недели 6. Я буду находиться для экзамена в течение немало времени, пока я не передам его успешно. 7. Что они делают здесь? Они кричат в течение часа. 8. Сколько времени он уже будет писать свой состав? 9. Они будут идти в течение 2 дней прежде, чем они достигнут монастыря. 10. Что является, читая с утра