Татьяна Пырерка

помогите перевести на английский ))нужен художественный перевод )

Вообще, у меня есть не много времени на телевизор, поэтому я не очень люблю его смотреть. Но из всех фильмов на телевидении самым любимым всё таки является всеми любимый "Титаник" .В котором герои фильма, будучи членами различных социальных слоёв, влюбились друг в друга на борту злополучного корабля, совершавшего свой рейс через Атлантический океан в 1912 году.

Юлия Грязнова

Actually, I don't have much time to watch TV, so I hardly ever do it. Of all the films shown on TV I really like "Titanic", which is one of the favourites of many people (TV viewers). Although the main characters are from different walks of life, they fall in love with each other. They meet on board the ill-fated ship making its (her) voyage across the Atlantic in 1912.

Маргарита Коломийцева

Actually, I have not much time for TV, so I do not really like to watch it. But of all the films on television most favorite is still beloved by all "Titanic." In which the heroes of the film, as members of various social layers fall in love on board of the ill-fated ship, which carried out its voyage across the Atlantic in 1912.

Вот такое вот у меня получилось: ) Проверьте на всякий случай:)