Бахадыр

помогите выполнить задание пожалуйста. английский язык 11 класс (№ 23 )

Помогите выполнить задание пожалуйста. английский язык 11 класс (№ 23 )

Timur Chik

Тебе сюда 200 слов написать? лол что ли?

Тимур

The phenomenon of dating shows has swept over the nation. We turn on the television out of boredom or out of loneliness, and think that by taking an interest into someone else's private dating life will give us some kind of peace about our own pathetic ones! Dating shows have become the most common reality television within the past years. With a variety of selection dating, from singles talking over a cup of coffee, to the multiple group dating which humiliatingly zeros down a lucky man and women in which they share the victory of an already chosen date just for them! Although this ever so popular dating addiction we have all become so prone to is take over evening television, as we know it today, it is far from a new phenomenon.