Павел Ливанов

Помогите пожалуйста с английским!) ) очень прошу

Задание - раскрыть скобки, употребив глаголы в нужной форму.
Throughout its history, the hotel 1._______ (welcome) kings, queens.

The public 2.______(alarm) a shot while ago because most of the rooms were to be converted to apartments.

Now we 3_____(receive) better news: the hotel's magnificent public spaces 4_____(save).

So the legend lives on, and we all hope for the Plaza 5_____(continue) to entertain visitors to New York for another 100 years.

Буду очень благодарна за помощь!)

Людмила Берникова

Throughout its history, the hotel welcomed kings, queens.

The public (had?)alarmed a shot while ago because most of the rooms were to be converted to apartments.

Now we have received) better news: the hotel's magnificent public spaces had been _saved).

So the legend lives on, and we all hope for the Plaza 5_will__continue to entertain visitors to New
не знаю, все ли правильно