Andrey Bondarenko

Люди знающие татарский язык, помогите перевести!

Текст:
"1 сентября-школьный праздник".Дети стоят с букетами цветов, в красивых костюмах и с ранцами. все приходят на линейку, смотрят представление и и идут в школу. все радуются и смеются. 1 сентября- любимый праздник.

Сын дурак ничего не знает

Виталий Чириков

Беренче сентябрь-мәктәп бәйрәме. Балалар матур костюмнарын киеп, ранецлар белән чәчәк бәйләмнәрен тотып басып торалар. Тамаша карыйлар, аннан соң мәктәпкә баралар. Бөтенесе дә шатланып көләләр. Беренче сентябрь-иң яраткан бәйрәм.

Анжелика Качалина

Фарид пропустил "все приходят на линейку"Полностью вот так:
Беренче сентябрь-мәктәп бәйрәме. Балалар матур костюмнарын киеп, ранецлар белән чәчәк бәйләмнәрен тотып басып торалар. Бөтенесе дә линейкага килеп, тамаша карыйлар, аннан соң мәктәпкә баралар. Бөтенесе дә шатланып көләләр. Беренче сентябрь-иң яраткан бәйрәм.
"Сын дурак ничего не знает"-тоже перевести? Вот:
Җүләр улым бер нәрсә дә белми.: -)))