Костя Кондр

Помогите понять смысл фразы (Estate about ©160,000).

Умер родственник из Англии. В интернете нашел такую вот запись.
< SULIM Leonard died at Nelson on the 21st January 2011 (Estate about ©160,000). The kin of the above are requested to apply to the Solicitor for the Affairs of the Duchy of Lancaster, Farrer & Co, 66 Lincoln's Inn Fields, London WC2A 3LH failing which the Duchy Solicitor may take steps to administer the estate of the above named. >
Однозначно не развод . Сулим Леонард брат моей бабки. Обьясните пожалуйста смысл текста (Estate about ©160,000). Заранее благодарен.

Манас Абдиев

Речь о недвижимости и её стоимости в условных единицах.