Андрей

Украинский язык! Не сложные вопросы! Помогите! Много писать не надо!

городом.

кома после "день", правило напишите, пожалуйста. И комами выделено "й мак"...

тут будут сложноподчиненные или сложносочиненное предложения?

1.А в саду, якраз коло погребні, під яблунею, серед яблук і груш, на білому стародавньому рядні, в білій сорочці, весь білий і прозорий від старості й доброти, лежав мій дід Семен, колишній чумак.

2. І лежав він, немовби на картині, — теж красиво.
4. Здавалось, він якось трохи ніби сяяв, а коли й не сяяв, то так видавалось, бо він посміхався, і була ще неділя і якесь-то свято.
5. Коло діда, на старому яблуневому пні, сидів його давній товариш і побратим Григорій, теж дуже старий, але через відсутність бороди позбавлений божественних рис чоловік.

ПОМОГИТЕ, пожалуйста!

І ще пам'ятаю: був гарний літній день, і все навколишнє здавалось прекрасним: сад, город, соняшники, й мак, і ниви за городом.

кома после "день", правило напишите, пожалуйста. И комами выделено "й мак"...

Алексей

готов помочь, но вопроса не понял: (