Ольга Матлахова

How to say in English

Посмотрите пожалуйста на перевод правильно или нет
Мой обратный билет 28 июля, и так я могу остаться в кампусе до 28 числа или я должен искать отель.
My retun ticket is 28 of July, so can I rest in cumpus to 28 July or I have to look for a hotel
спасибо

Ни
Николай

Is ON the 28th of July
Up to the 28th of July
Все остальное верно.

Ко
Константин

I have a return ticket for 28 July. Can I stay in the campus up to 28 July or should I ...(do I have to...)

Александр Брайт

My return ticket is on the 28th of July so can I stay in thecampus till the 28th of July or must I look for a hotel?