Да
Дарья

Переведите пожалуйста!?

5 минут до конца второго тайма. Кержаков выбивает мяч вперед. Первыми к мячу подбегают шотландцы, но мяч подхватывает Акинфиев. Он выходит один на один с вратарем, обводит. Гол! Шотландский вратарь кидает мяч своей команде. Ершов пытается отобрать у них мяч, но противники не сдаются.

Елена Горина

на англ.

5 minutes before the end of the second half. Kerzhakov knocks the ball forward. First to the ball running up the Scots, but the ball catches Akinfiev. He goes one on one with the goalkeeper, looks around. Goal! Scottish goalkeeper throws the ball to his team. Ershov tries to take them the ball, but opponents are not giving up.