Эльдар

как по-английски: "я не хочу, чтобы кто-либо знал, что я нахожусь тут"?

"но тебе я всегда рад"

Владимир

I dont want anyone know Im here, but you are welcome always.

вольный перевод, не уверена в правильности времён:)

Ирина Быкова

I don't want anybody to know I am here, but I'm always glad to see you

Михаил Аверьянов

I don't want anyone to know that I am here. but I'm always glad to

Ру
Руслан

I want nobody to know I'm here, anyway, I'm always happy to see you)