Тигран Пртавян

Помогите перевести на английский фразы

радостная новость, радостное событие, мы так сильно этого хотели, мы так долго этого ждали, торопись успеть, поспеши

Nurik Isakov

Joyful news, joyful event, we so strongly wanted it, we so long waited for it, hurry up to be in time, hasten

Сергей

a joyful piece of news
a glad event
we wanted it so greatly, we waited it do long, hurry up to be in time, be in a hurry

Марина Михайлова

good news, happy event, we are so wanted, we have long been waiting for, hurry to have time, hurry