Дулат

Как перевести фразу на английский

не нравится со мной общаться, не общайся! Но и всякую ерунду не нужно говорить про меня. " заранее спасибо

Ев
Евгений

do not like to communicate with me, don't talk! But things didn't have to talk about me.

Ольга Федорова

напиши "Fuck you" Там поймут.

Людмила Сидорова

If you do not associate with me, don't do it! But don't talk the small stuff about me.
Или можно так If you do not associate with me, take it or leave it

Игорь Игорь

I do not like to talk to me, do not talk! But all the small stuff and do not need to talk about me.

Валерия Боровикова

If you don't like to communicate with me, don't do it !
But don't talk rubbish as well.
But don't talk nonsense. ( Это уже повежливее).