решил завести аську и заводить в ней знакомства но почему то выскаивает вот такое сообщение

only receives messages from contacts on his contact list or from contacts that have registered their phone number. In order to send By_Anna....))••• a message, please register your phone number to ICQ, or add By_Anna....))••• to your contact list, and once By_Anna....))••• adds you to his contact list you can send

собственно оно выскакивает не у всех а скажем через раз
можно ли как то с этим разобраться я телефон в данных ввел и все та же фигня

может его как то по особому вводить надо

Александр Савинов

попроси ее добавить тебя не через аську