Ольга Рябова

здравствуйте. помогуте пожалуйста найти ошибки

Thanks you for the letter. London is a great city. Does you really hear the sound of Big Ben every fifteen minutes. I'd like to see the zoo in Regent's Park.I'm fond at animals.Is there kangaroos at your zoo?I never saw a kangaroos in my life.shall I carry an umbrella all the time?People say it always rain in England.

Ан
Анастасия

Hello, RR!

I have found some mistakes:

1) Thank you ( without "s" )...
3) Do you ( not! does ) really...?
5) I am fond of ( not! at ) animals.
6) Are there ( not! is ) kangaroos...
7) I never saw kangaroos ( without "a" )...
9) it always rains ( not! rain)...

Анатолий

Первое слово без эс на конце. Третье предложение или вопросительное или ДАЗ вообще убирать . Фаунд оф энималс
Словом, ошибок тут очень много. Если нужна помощь, лучше напишите мне в личку, всё обговорим, исправлю где я вижу ошибки