Лилия

Дорогие переводчики английского языка, прошу помогите перевести, но только грамотный перевод нужен. Это по работе

Уважаемый мистер Джон,

Сегодня я звонила к Вам по поводу оплаты, за оконченную нами ремонтную работу в магазине"Lady", вы отказались оплачивать. Дело в том, что мы просим деньги за магазин, который полностью окончен. Прошу Вас написать мне все что вы сказали сегодня по телефону. Это необходимо чтобы все в вашей и в нашей компаний были осведомлены, что Вы нам не заплатите пока мы не закончим работы. И написать какие именно работы нам нужно доделать.

Угурчиев Муслим

Dear Mr. John,
I have had a talk with you today about payment for the store "Lady" redecoration. We have finished all the works and you refused to pay . The fact is that we are demanding the payment for the store redecoration that is absolutely finished. Could you write what you told me today when we were speaking by phone? It is essential for us to know what extra works should be done before we could receive the total payment.
Sincerely yours....

Владимир Иванов

Dear Mr. John.
Today I called you because of payment, for being finished work by our in the shop by name "Lady". You refused to pay. Actually we asked a money for a shop which was finished absolutely. Please, write me everything what was told by you by phone today. It's necessary for your company and for our one so that everybody was informed that you will not pay us money till finishing our work. And write what kind of work it's necessary for us to complete. .