Grigoriy

Очень нужно!!!! Напишите сочинение на английском языке "Стоит ли посетить Россию? " Первый аргумент "за" Второй "против"

Алексей Зиновьев

Russia is the biggest country in the world. It is big and beatiful. There live a lot of people different nationalities.
Some people have stupid stereotypes about our country. Like: every russians drink vodka, it's the coldest country and so on. Yes, in Russia like in every country live alcoholics and people who like drugs and smoking. But people in every country drink alcohol and smoking it's normal in our time. But how people make an opinion about Russia if they never been there? Cities in Russia are very beautiful.Russia has big history. People must know it!
In conclusion, if want to know how people live and what culture do they have, never listen to other people just come to this country and have may be the biggest adventure of your life.