Серёга Малышев

Пытанні па беларускай мове, прашу адгукнуцца тых, хто сапраўды можа адказаць

Доброе утро, вчера сдавала ЦТ по бел. язу, есть несколько вопросов, которые меня волнуют. Попрошу филологов ответить на них.
1) Скажыце, калі ласка, якім фразеалагізмам можна замяніць слова "імгненна" а) раз, два і ёсць; б) у адзін момант

2)Якой часцінай мовы з'яўляецца слова "аднак" у натупным сказе: Мы доўгі час яго чакалі. Аднак ён не прыйшоў.

3)Якой часцінай мовы з'яўляецца слова "і" ў наступным сказе: Вось і настаў той цудоўны час.

Дзякуй усім, хто адгукнецца:)

Алексей Обутов

зауляется :)))) угар.. . пиши понятно и по-Русски. Это руский сайт.. . :)))