Ga
Galina

Переведи те пожалуйста на английский! ОЧЕНЬ НАДО!!!

Вот и подошел к концу учебный год, впереди летние каникулы.
Что от них ожидать?
Все начинают строить планы, запасаться путевками.
А чем бы заняться мне?

Дмитрий Ч

Обожаю таких затейников - по-английски не умеют, наворотят по-русски незнамо что, переведите мне.. .

Редактор это все почеркал бы, а переводчик сократил до внятного The school year is over. Everyone is pIanning their holidays and I don't know what I shall do in summer.
Это можно написать при любом уровне знаний.

Игорь Колесников

That came to an end of the school year, ahead of the summer holidays.
What to expect from them?
Everyone is starting to make plans to stock vouchers.
And what would I do?

@A
@ Angelochek @

Another academic year has come to an end, summer vacation's ahead.
What to expect from it?
Everybody stars to make plans, to buying permits.
So what should I do? (не промт и не гугл-переводчик)

Николай Лепёшкин

The session is near to its end, summer holidays is gonna be started.
What should we expect of it?
Everyone is busy of making plans, buying tour-vouchers..
But what about me?