Анастасия

2) Найти обыкновенный простой процент и итоговую сумму для 150000 денежных единиц при ставке 5% годовых за 90 дней.

С)
Светлана ))

Формули нарахування простих відсотків мають вигляд: Відсоткові розрахунки. Формула нарахування простих відсотківPi=P*(1+r*d/365)
Pi — майбутня сума, після нарахування відсотків у кінці періоду інвестування;

P — вкладена (початкова) сума інвестицій;

r — ставка простого відсотка (річних) ;

n — період часу інвестування (у роках) ;

q — кількість кварталів функціонування угоди;

m — число місяців функціонування угоди;

d — число днів функціонування угоди.

Залежно від періоду інвестування вибирайте необхідну Вам формулу для здійснення відсоткових розрахунків. Рі=150000*(1+0,05*90/365)=151849,32. Сума %=1849,32. В банківській системі рік-360 днів, тому ділити треба на360 днів. Розрахунки по операціях з державними короткостроковими облігаціями здійснюється на базі рівній 365 днів, тому ділити треба на 365 днів.