Slavik Foros

Татарский язык. Помогите пожалуйста с переводом. Пожалуй-й-йста:)

Үзең һәм гаиләң турында сөйлә.

Мин 1 нче лицейда, 9 нчы сыйныфта укыйм. . Безнең гаилә зур түгел: әти, әни, ике сеңлем һәм мин. Без Вахитов урамы, 123 нчы йортта яшибез. Әниемнең исеме - Екатерина, аңа 41 яшь. Ул укытучы булып эшли. Әтиемнең исеме - Михаил. Ул капитан булып эшли. Сеңлемнең исеме –Альбина. Ул 1 нче лицейда, 8 нче сыйныфта укый. Мин сеңелем белән шахмат һәм авиамодель түгәрәкләренә йөрибез. Кечкенә сеңлемә бер яшь. Безнең гаилә кич белән буш вакытын төрлечә үткәрә.Мин имтиханнарга бик тырышып әзерләнәм, компьютерда уйныйм. Кышын чаңгыда шуабыз. Жәй көне гаиләбез белән табигатьтә ял итәбез . Безнең гаилә бик дус яши.

Константин Загаров

Расскажи о себе и своей семье.

Я учусь в 1-м лицее, в 9-м классе.. Наша семья небольшая: папа, мама, две сестрёнки, и я. Мы живём на улице Вахитова, в 123 доме. Мою маму зовут Екатерина, ей 41 год. Она работает учителем. Моего папу зовут Михаил. Он работает капитаном. Мою сестренку зовут Альбина. Она учится в 1-м лицее, в 8-м классе. Мы с сестренкой ходим в шахмтный и авиамодельный кружок. Младшей сестренке 1 год. Наша семья вечером свободное время проводит по-разному. Я очень старательно готовлюсь к экзаменам, играю на компьютере. Зимой катаемся на лыжах. Летом с семьей отдыхаем на природе. Наша семья живёт очень дружно.

Максим Ульянов

Расскажи о себе и своей семье.

Я учусь в 1-м лицее, в 9-м классе.. Наша семья небольшая: папа, мама, две сестрёнки, и я. Мы живём на улице Вахитова, в 123 доме. Мою маму зовут Екатерина, ей 41 год. Она работает учителем. Моего папу зовут Михаил. Он работает капитаном. Мою сестренку зовут Альбина. Она учится в 1-м лицее, в 8-м классе. Мы с сестренкой ходим в шахмтный и авиамодельный кружок. Младшей сестренке 1 год. Наша семья вечером свободное время проводит по-разному. Я очень старательно готовлюсь к экзаменам, играю на компьютере. Зимой катаемся на лыжах. Летом с семьей отдыхаем на природе. Наша семья живёт очень дружно.

Люба Васильева

спасибо очень помогло