Руслан Зарипов

подлинный текст библии? дошла ли оригинал до нас?

Елена Малышева

Подленная Библия у иеговистов, а она православная.

Ga
Galka

Оригинал есть. И, он разительно отличается от обычной библии.

Виктория Черева

"Анна Каренина" увлекательнее)

Александр Старченко

Прочтите это, ознакомтесь что, как где и зачем возник.... и не задавайтесь больше гупыми вопросами.

Credimus in unum Deum Patrem omnipotentem, omnium visibilium et invisibilium factorem.

Et in unum Dominum nostrum Jesum Christum, Filium Dei, natum ex Patre unigenitum, hoc est, de substantia Patris, Deum ex Deo, Lumen ex Lumine, Deum verum, de Deo vero, natum, non factum, unius substantiæ cum Patre, quod Græci dicunt homoousion; per quem, omnia facta, sunt, quæ in cælo et in terra; qui [propter nos homines et] propter nostram salutem descendit, incarnatus est et homo factus est, et passus est; et resurrexit tertia die, et ascendit in cælos; venturus judicare vivos et mortuos.

Et in Spiritum Sanctum.
Eos autem qui dicunt: erat, quando non erat, et antequam nasceretur, non erat, et quod de non exstantibus factus est, vel ex alia, substantia aut essentia, dicentes [creatum, aut] convertibilem et demutabilem Filium Dei, hos anathematizat catholica [et apostolica] ecclesia. Amen.

Татьяна Попова

Если где-то и есть, то Она скрыта от нас. А обычная библия переписывалась много раз и каждый раз в ней что-то меняли, чтобы церковь могла влиять на людей. Хотя доля правды в ней несомненно есть, но вот какая?
Она написана изначально для людей, живших в то время и дошла до нас как фантастическая сказка.

Юлия Юлия

http://bible-cms.com/plain?page_name=Kto skazal chto Bibliya perepisana ili chto ei 100 let&project_name=Konspekti_po_raznim_voprosam_veri