Анна Матвеева

как правильно читается по английски?

Hi Paul! What's up?
Yes, you helped me then. We both tried our chances.
It was a chance in a million. There were so many participants. Really, we've been lucky.
Sure and keep your fingers crossed.

Наталья Шостко

вот так )

haɪ pɔːl! wɒts ʌp? jɛs, juː hɛlpt miː ðɛn. wiː bəʊθ traɪd ˈaʊə ˈʧɑːnsɪz. ɪt wɒz ə ʧɑːns ɪn ə ˈmɪljən. ðeə wɜː səʊ ˈmɛni pɑːˈtɪsɪpənts. ˈrɪəli, wiːv biːn ˈlʌki. ʃʊər ænd kiːp jɔː ˈfɪŋgəz krɒst.

Руслан

хай пол вотс ап ес ю хелпид ми вен ви бов трайд оур ченкис ит вез э ченк ин э милион веаре вере соу мани партикипантс риали вэ ви бин лакси саре анд кип юр финдерс кросид!

Артём Бурдынкин

невозможно кириллицей ПРАВИЛЬНО записать как английские слова читаются.

Зато вы можете послушать, как читаются слова, в интернете есть озвученные словари, например, m-w.com

Кирилл Красноруженко

Хай, Пол. Уотс ап? Йес, ю хэлпд ми [в] ен. Уи бо [ф] трайд аур ченсэс. Ит уоз э ченз ин э мильен. [З] ээ [р] уэ [р] соу мэни пэртисипенс. [Р] илли, йуф биин лаки. Щоэ [р] анд киип ёр фингерс кроссд.
Звуки в квадратных скобках читаются совершенно по особенному, и русскими буквами их не написать.

Алексей Плотников

Russian people are famous for their customs and traditions.

for example:

there is the tradition of noble or just dear guests with bread and salt to meet.There is a tradition among Russian men to go to the bath in the new year . There are in Russia and an old Russian custom at Shrovetide effigy to Seagate . Also tradition is Atoka in the Christmas wonder, girls love it
помогите пожалуйста, напишете как читается только русскими буквами