Юлия Троянова

Просьба перевести несколько небольших предложений.

1.
It is
characterized by freedom and convenience. so she and everyday we go to her
house and on the street.

2.
Party
clothing. It should be beautiful and fashionable is not always easy to apply to
this type of clothing.

3.
Sport
style. These are clothes for sports, it should be comfortable and the freedom
of movement.

4.
This
business style, he is very strict. No jeans and sneakers, it is characterized
pants, shirts, ties and tuxedos. We use it at school for meetings and public
events then.

Александр

Так это и так перевод с русского на английский, выполненный электронным переводчиком. Ну, или китаец какой-то писал, ибо английский ужасный. А раз так, то реально гугл справится.

Олег

гугл переводчик тебе в помощь, но может получится как с Лесным БОлваном