Елена

Правильно ли я написала? =)))

My brother Oscar and his family live in Manchester. Manchester is a city in England. In this city known plays soccer team Manchester. A week later I fly to Manchester to visit mah football Manchester United FC Sumy. My brother is going to show me your city and I think we will visit several pubs taste several beers. My favorite beer Porter. And Oscar likes beer with vodka. I'm sure forgot something, but that's not important right now, because I always try to be optimistic. If, after football, we will have free time we will go to the shop and buy souvenirs. Проверьте пожалуйста))))) ) Буду благодарна))))

Ольга Захарова

In this city known plays soccer team Manchester. A week later I fly to Manchester to visit mah football Manchester United FC Sumy. My brother is going to show me your city and I think we will visit several pubs taste several beers. My favorite beer Porter. If, after football, we will have free time we will go to the shop and buy souvenirs. Вот здесь повсюду ошибок полно.

Александр Анисенков

Есть немало ошибок. На предыдущий ответ не смотрите,
там просто скопированы некоторые Ваши (неточные) фразы.