Светлана Грозненская

помогите перевести на английский язык

Украинский боксер-тяжеловес Виталий Кличко победил Мануэля Чарра из Германии и, таким образом, защитил титул чемпиона мира по версии WBC . Для Виталия Кличко бой с Чарром в Москве стал девятой защитой чемпионского титула после .Всего же за свою профессиональную карьеру Виталий Кличко провел 47 боев, проиграл лишь в двух из них.

Анна Кузина

The Ukrainian boxer-heavyweight Vitaliy Moniker has won Manuelya CHarra from Germany and, thereby, has protected the title of the champion of the world on versions WBC. For Vitaliya Moniker fighting with CHarrom ninth protection of the championship title became in Moscow after .Всего for its professional quarry Vitaliy Moniker has conducted 47 fightings, has lost only in two of them.