Илюхин Дмитрий

Помогите перевести на Английский (сами, не через переводчик)

1.Вы с Джимом хорошие друзья?
-Нет мы встречались один раз
2.Я упустил свой шанс выиграть соревнования по бегу. Но я попробую ещё раз
3. Майк хороший пловец, он ходит в бассейн 2 раза в неделю
4 Когда я счастлив когда я прыгаю и тансую.

yu
yuliyafedoseenko

1. Are you good friends with Jim?- No,we aren`t. We have met each other one time.
2.I lost the chance to win the running competition. But I will try once again.
3.Mike is a good swimmer, he goes to the swimming bath twice a week.
4. When I am happy I jump and dance.

Анастасия Азарова

1.You Jim and good friends?
-No, we met once
2.YA missed his chance to win the competition begu.No I'll try again
3. Mike good swimmer, he goes to the pool 2 times a week
4 When I'm happy when I jump and dance.

Ольга Ким

1. Are you a good friend with Kim? - No, we are not. We met only once.
2. I missed my chance to win a running race. But I'll try once more.
3. Mike is a good swimmer, he visits a pool twice a week.
4. I'm jumping and dancing around when I'm happy.