Кристина Захарова

проверьте пожалуйста текст на английском языке

Задали написать про туризм, составила несколько предложений и не уверена, что правильно, в переводчике гугл уже переводила, но он не может проверить так как вы, там иногда бывает неправильно)

Tourism is travel for recreational leisure and others purposes The World Tourism Organization defined people traveling to places outside their usual environment.
Travel to Turkey is one of the most popular tourism destination among russians.
Turkey has a lot of many cheap tours, hot vouchers and proposals.
Egypt too, is the most popular tourism. It also has low-cost tours, different offers for tourists from visiting pyramids, diving and holidays.

И про какую страну можно написать еще, предложения три надо про самый популярный туризм)

Александра Багишева

чтобы исправить эту ахинею, надо знать исходный текст