Юрий Виноградов

кто силён в английском? помогите!! ! ребёнку задали домашку, а проверить не могу учила немецкий

Andy,
Hi - How are you? I 1.____ everything's OK at home. I really love my new 2.__________here in Lancaster. It's much cosier than my previous one. The best 3. __________ is the view. I can see half of the city from the balcony of my living room. It's 4. __________! The flat is spacious. There is a large living room with a fireplace and a bright kitchen. There's only one bedroom, but it's 5. _______big. There's even space for my large desk and bookcase. My neighbours are very friendly and helpful, too. That's 6.__________ for now. Come and visit me whenever you like. You're 7. __________ any time!
Hope to hear from you soon!
Chris

1.a) want b) likec) hope
2.a) spaceb) placec) thing
3.a) wayb) thingc) room
4.a) incredibleb) goodc) messy
5.a) muchb) quitec) a lot
6.a) OKb) nothingc) all
7.a) visitb) comec) welcome

надо выбрать и вставить правильные ответы

Наталья Дейниченко

1 I hope
2 place
3 thing
4 incredible
5 quite
6 all
7welcome

Алексей Жохов

1-с
2-b
3-b
4-a
5-b
6-c
7-c