Готовим детям

як приготувати в домашніх умовах ванільний пудинг для дитини????

Рэцэпт абрыкосавага пірага-пудынгу

Паўтара гады таму мне падарылі серыю кніг Юліі Высоцкай, якая вядзе праграму на НТВ ямо дома. Рэцэпты ў яе ўсё цікавыя, чытаюцца лёгка, а вось інгрэдыенты ў гэтых рэцэптах для нас, жыхароў Беларусі, мякка сказаць, не ўсё даступныя. Ды і па праграмах прыкметна, што ў асноўным яе стравы даступныя масквічам, у якіх ёсць і грошы і магчымасць купіць часам ну вельмі экзатычныя прадукты.
Вось на днях у чарговы раз прагортваў яе кнігу з дэсертамі і знайшла для сябе зусім просты ў прыгатаванні і даступны рэцэпт абрыкосавага пірага-пудынгу. Дакладней, у кнізе гэты рэцэпт пад назвай Персікавы пудынг, але ў рэкамендацыях напісана, што яго можна рабіць і з абрыкосамі, і са слівай, і з грушай. Да таго ж ад сябе да назве пудынг дадала слова пірог.
Атрымаўся пірог-пудынг вельмі смачным, але рэзаўся і выкладваўся на талерку досыць цяжка (развальваўся) . Рыхтаваць такі пірог да прыходу гасцей, я б не стала, а вось мы з мужам з'елі яго ўвечары з кубкам духмянай гарбаты з вялізным задавальненнем. Інгрэдыенты абрыкосы 600 гр. Масла сметанковае размякчанае 125 гр. Цукар 200 гр. Яйкі 2 шт.
Мука 120 гр. Падрыхтоўка Духоўку папярэдне разагрэць да 150 градусаў. Абрыкосы падзяліць на палоўкі, выняць костачкі. Абрыкосы заліць сумессю з 4 ст. л. вады, 3-4 ст. л. цукру. Паставіць абрыкосы на агонь і тушыць да мяккасці.
У мяне гэта заняло каля 5 хвілін. Размякчанае сметанковае масла расцерці з цукрам, дадаць просеянную разам з разрыхляльнікаў муку. Яйкі асобна ўзбіць пры дапамозе міксера ў пену і дадаць да атрыманай алейна-цукровых масе.
Усе акуратна змяшаць лыжкай. Форму для выпечкі вышмараваць невялікай колькасцю расліннага алею, выкласці абрыкосы. Зверху на абрыкосы выкласці цеста і паставіць у разагрэтую духоўку на 25-30 хвілін.
Я ж падоўжыла час падрыхтоўкі да 45 хвілін.
Анна Смирнова
Лучший ответ
чево? а по русски можно?