Образование за рубежом
Переведите на английский язык.. пожалуйста
Самый большой яблочный пирог был сделан в Великой Британии. Он весил 13,5 тон. Самый большой торт весит 58 тон, включая 7,5 тон мороженного. Самый большой сыр весом больше 18 тон был приготовлен в США. Самый большой пудинг (1390 кг) был изготовлен в Австралии. Самое большое блюдо в мире жаренный верблюд. Рыба, фаршированная варёными яйцами, вкладывается в кур, куры в жаренную овцу, овца в целого верблюда. Самый большой Гамбург весом 2500 кг был изготовлен в США. Самое большое мороженное с фруктами и сиропом весит 24908 кг и было приготовлено в Канаде. Самый большой омлет был изготовлен с 54763 яиц, 240 кг сыра в США. Сосиска длинной в 21 км была приготовлена в Великой Британии.
The biggest apple pie has been made in Great Britain. It weighed 13,5 tone. The biggest pie weighs 58 tone, including 7,5 tone мороженного. The biggest cheese was powerful more than 18 tone is prepared in the USA. The biggest pudding (1390 kg) has been made in Australia. The biggest dish in the world жаренный a camel. Fish, stuffed boiled eggs, is put in hens, hens in жаренную a sheep, a sheep in the whole camel. The biggest Hamburg was powerful 2500 kg is made in the USA. The biggest мороженное with fruit and a syrup weighs 24908 kg and has been prepared in Canada. The biggest omelette has been made from 54763 eggs, 240 kg of cheese in the USA. Sausage long in 21 km has been prepared in Great Britain.
Данияр Тыналиев
в переводчике я тоже могу ..но там с ошибками
исправь сначала в тексте ошибки .
Данияр Тыналиев
у меня нету ошибок
Oleg Anykey(Enko)
да не только это . даже в простом слове мороженое допущена ошибка
The largest apple pie was made in Great Britanii. On weighed 13.5 tons. The biggest cake weighs 58 tons, including 7.5 tons of ice cream. The largest cheese weighing more than 18 tons was prepared in the United States. The biggest pudding (1390 kg) was manufactured in Australia. The largest dish in the world roasted camel. Fish stuffed with boiled eggs, embedded in the hens, chickens fried in sheep, the sheep in the whole camel. The largest weight of 2500 kg of Hamburg has been made in the USA. The biggest ice cream with fruit and syrup weighs 24 908 kg and were prepared in Canada. The largest omelette was made with 54 763 eggs, 240 kg of cheese in the U.S.. Sausage in 21 km long was prepared in Great Britain.
The largest apple pie was made in Great Britanii.On weighed 13.5 tons. The biggest cake weighs 58 tons, including 7.5 tons of ice cream. The largest cheese weighing more than 18 tons was prepared in the United States. The biggest pudding (1390 kg) was manufactured in Australia. The largest dish in the world roasted camel. Fish stuffed with boiled eggs, embedded in the hens, chickens fried in sheep, the sheep in the whole camel. The largest weight of 2500 kg of Hamburg has been made in the USA. The biggest ice cream with fruit and syrup weighs 24 908 kg and were prepared in Canada. The largest omelette was made with 54 763 eggs, 240 kg of cheese in the U.S.. Sausage in 21 km long was prepared in Great Britain.