Верховною Радою України прийнятий ЗУ "Про матеріальну допомогу сім"ям" з дітьми". Ст. 15 цього Закону передбачено, що матеріальна допомога сім"ям з дітьми має бути не нижче прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Однак дія цієї норми постійно призупиняється Законом України про державний бюджет на поточний рік. Однак, є рішення Конституційного суду України від 09.07.2007 року, яким визнано положення Закону України " Про Державний бюджет на 2007 рік", якими призупинено соціальні гарантії неконституційними. Є судова практика - суди зобов'язують здійснити перерахунок, однак це стосується тільки 2007 року і з 09.07.2007 року.
Тобто, все залежить від того, коли народилася Ваша дитина, якщо в 2007 році Ви отримували матеріальну допомогу весь рік, то можливо Вам буде вигідно. Врахуйте, що Вам необхідно буде ще оплатити послуги адвоката, який напише Вам адміністративний позов. Така категорія справ розглядається до 3-х місяців в суді першої інстанції і органи соціального забезпечення пишуть апеляційну скаргу, тобто це ще мінімум 3 місяці.
Статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено наступний прожитковий мінімум для дітей до 3 років: з 1 січня – 434 грн. , з 1 квітня – 463 грн. , з 1 жовтня – 470 грн.
Зверніться за більш детальною консулльтацією до адвоката.
Семейное право
Сколько должно государство платить пособие на ребенка до 3-х лет?Стоит ли судиться, если платят только 130 грн?
В России - 50 рублей. Сравните и считайте, стоит ли.
Стоит! однозначно стоит. правда необходимо запастись терпением, чтобы выиграть это дело. Должны платить около 500грн. В случае если выиграете дело - суд обяжет пересчитать сумму выплат и доплатить разницу.
здравствуйте! кто мне подскажет, я родила сына 9.02.2015,сейчас сыну 1,6,до этого я получала с работы каждый месяц 3000р, но на работе я числюсь до 3х лет) меня интересуют мне будут платить дальше что то до 3х лет или нет? с мужем пока не расписаны, через месяц будем подавать заявление, просто слышала такое что если расписаны муж и жена, то государство до 3х лет должно платить, кто что знает?