ХРОНІКА СТАНОВЛЕННЯ ТА ВІДРОДЖЕННЯ
1615 р. (15 жовтня) знатна киянка Галшка Гулевичівна відписує свою садибу в Києві, на Подолі, місцевому Братству для заснування монастиря, шпиталю та школи для дітей усіх станів – День заснування Києво-Могилянської академії.
1632 р. митрополит Київський і Галицький Петро Могила створює Києво-Братську (Могилянську) колеґію, об’єднавши Київську братську та Київську лаврську школи.
1658 р. офіційне надання Києво-Могилянському колеґіуму юридичних прав вищої школи і титулу «академія» (за Гадяцькою угодою, ратифікованою Сеймом Речі Посполитої у травні 1659 р. ) .
1694 р. , 1701 р. офіційне визнання царськими грамотами за Києво-Могилянською академією статусу вищої школи й титулу «академія» .
1763 р. указ Катерини ІІ про заборону викладання українською мовою в Києво-Могилянській академії.
1817 р. рішення Священного Синоду про закриття Києво-Могилянської академії; відкриття на її території Духовної семінарії.
1819 р. відкриття на території та в приміщеннях Києво-Могилянської академії Київської духовної академії.
1918 р. закриття Київської духовної академії.
1920 р. передання приміщень Духовної академії штабові Дніпровської військової флотилії, а Староакадемічного корпусу – філії Центральної наукової бібліотеки Академії наук України.
1991 р. (19 вересня) розпорядження Голови Верховної Ради України «Про відродження Києво-Могилянської академії» на її історичній території як незалежного вищого навчального закладу України – Унiверситету «Києво-Могилянська академія» (УКМА) .
1991 р. (16 жовтня) презентація відродження Києво-Могилянської академії.
1992 р. (24 серпня) офіційне відкриття Університету «Києво-Могилянська академія» , посвята перших вступників у студенти.
1993 р. (23–24 травня) Міжнародна нарада експертів ЮНЕСКО, присвячена аналізу діяльності УКМА.
1994 р. (12 квітня) Указ Президента України «Про утворення Острозького колеґіуму» .
1994 р. (19 травня) Указ Президента України про надання УКМА нового статусу – Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) .
1994 р. (30 червня) рішення Міжгалузевої Республіканської акредитаційної комісії про ліцензування НаУКМА за четвертим рівнем акредитації.
1995 р. (13 січня) Постанова Кабінету Міністрів України про затвердження Статуту НаУКМА.
1995 р. (1 грудня) затвердження Кабінетом Міністрів України ТЕО розвитку НаУКМА на 1995–2009 рр.
1996 р. (5 червня) Указ Президента України про перейменування Острозького колеґіуму в Острозьку академію.
1996 р. (3 липня) Постанова Кабінету Міністрів України про утворення Миколаївської філії НаУКМА.
1997 р. (28 жовтня) створення Асоціації колеґіумів НаУКМА.
1998 р. (7 липня) НаУКМА акредитований Державною акредитаційною комісією України.
2000 р. (30 жовтня) надання Острозькому колеґіуму статусу Національного університету «Острозька академія» .
2002 р. (13 березня) виділення Миколаївської філії НаУКМА в самостійний ВЗО – Миколаївський державний гуманітарний інститут ім. Петра Могили.
http://www.ukma.kiev.ua/ua/general/history/dovidka/index.php
Гуманитарные науки
Кем была основана Киево- Могилянская академия?
архимандрит Петр Могила организовал при киево-печерском монастыре школу, которая в 1630-31 г объединилась со школой киевского православного братства и стала называться киево-могилянской академией. в 1701 указом ПетраI переименована в киево-могилянскую академию.