I Can't stand being sick!
For the past two days I've honestly done nothing...
It's nice to be able to lay around and be lazy sometimes, but only when I want to! I DON'T WANT TO RIGHT NOW!!!!I'm in the process of moving my room to our out building house thingie on our land. We named it the "love shack" so if I ever mention the love shack that's what I'm talking about! :o! It makes me feel like such a badass to have my own little mini house. LOL! It doesn't have a bathroom or anything so I still have to adventure to the house to pee :l (even though when I'm too lazy I just pee outside the door.. shhhhh DON'T TELL!!! XD) I have a mini fridge which comes in handy! Mini fridge for a mini Tabby! :D While I've been laying in bed bored out of my mind I've been playing my guitar.. You may wonder....hmmm how good is tabby?? I assure you, not that good! XD!!! LOL! The ferret ( her name's epic o.o) lives in the love shack with me and she runs around freely just like a cat :] but SO much cooler! XD She follows me everywhere and sometimes I step on her because she gets RIGHT under my feet! She Also very kindly likes to wake me up in the middle of the night by biting my toes and chewing on my lips... Yes, this sounds cute but it gets VERY old VERY fast.. Especially when you have a busy day the next morning and you have a wee beasty attacking your toes every few hours!
Oh, what I have to out up with ;p
Лингвистика
Переведите пожалуйста текст на английский язык (не через переводчик)..Вопрос тому,кто владеет языком в совершенстве!
Я ненавижу болеть!
В течение последних 2 дней я честно ничего не делал.. .
Иногда очень хорошо быть способным полежать и полениться, но только тогда, когда я этого хочу! Сейчас я не хочу!!!! Я в процессе переезда в наш загородный дом на нашей земле. Мы зовем его "Любовная хижина",поэтому если я когда-либо упомяну о любовной хижине - я говорю о нашем доме.
Я умираю от смеха! В хижине нет ванной и тд. , поэтому пописать для меня - это целое приключение=)(Хотя когда мне очень лень я просто писаю за дверью... Шшшш.... Никому не говорите!!!) У меня есть мини холодильник, который очень удобный в обращении! Мини холодильник для мини Тэбби (старая дева или полосатая кошка)! Когда я лежу в кровати в моей комнате, утомленный мыслями, я играю на гитаре... Тебе наверно интересно... насколько хороша Тэбби? Я тебя уверяю Не очень! Представь!!! Хорек (перевод с эпоса) живет в любовной хижине со мной и она бегает свободно, как кошка=)Но намного круче! Она следует за мной везде и однажды я наступил на нее, потому что она бежалау меня под ногами! Она также любит по-доброму будить меня в середине ночи, кусая пальцы на ногах и грызя мои губы... Да, это звучит мило, но это получается очень быстро.. Особенно, когда ты очень занят днем и на след. утро у тебя есть крошечное животное, которое атакует твои пальцы каждые несколько часов!
(Возможно) Ой, Что я должен был рассказать=)