Лингвистика

Помогите пожалуйста, перевести небольшой текст на Анг-яз, очень надо заранее благодарен!=)

Прошу, помочь перевести этот текст, очень надо, но не переводчиком гугл, так как там неправильно а мне надо без ошибок)
Заработать карманные деньги, можно по-разному. Каждый зарабатывает так, что бы ему нравилась работа. Деньги требуются всем. Работать можно в МакДональдсе, раздавать листовки. Ещё можно работать по интернету, но нужны специальные знания. Почти для всех работ, требуются свои навыки.Каждый должен сам выбрать как заработать деньги!
It`s possible to earn pocket money in different ways. People want to earn money for jobs they like to do. Money is an important part of everyone's life. You can work for McDonald's handing out leaflets.. You can also make money on (over) Internet but it requires some special knowledge.
Every job requires special knowledge and skills. Everyone must find his or her own way to earn (make) money.
В предыдущем ответе money употребляется во множественном числе, но "деньги" в английском ед. числа.
Зульфия Касацкая(Сафина)
Лучший ответ
правильно и без ошибок - денег стоит.. .
кто ж Вам будет сидеть и переводить,
если сам не в состоянии
Johandry Espin
Держи, я переводила сама. Предыдущий вариант не годится.
It`s possible to earn pocket money in different ways. Everybody earns them by a way one likes. The money are needed by everyone. You can work in McDonald's spreading some leaflets. Also you can make money in the internet but it`s required some special knowledge. Almost for every job are required special skills. Everybody have to desire for himself or herself how to earn money.
Sati Odinaeva
To earn pocket money, can be different. Everyone earns money so that he liked to work. Money is required to all. You can work at McDonald's, handing out leaflets. Still, you can work on the internet, but you need special knowledge. Nearly all the work required her navyki.Kazhdy must choose how to make money!